Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tajemná síla slova

15. 12. 2009

Tajemná síla slova-o knize

Autor: Valerij Sinelnikov

Když je v člověku agresivita a neumí ji projevit jinak, začne sprostě nadávat. Pomocí těchto standartních slov kolem sebe prská své negativní city a agresivitu šíří do okolí. Napětí sice opadne, ale takový člověk škodí sobě i okolí.

Jinak řečeno, existují city, ale pro jejich vyjádření člověk nenechází slova a obrazy. Právě proto je tak důležité správně chápat slova,jejich smysl, mít bohatou slovní zásobu. Dělá to lidský život zajímavějším,radostnějším a uspořádanějším, zlepšuje komunikaci.

Pokud kolem sebe slyšíte nadávky,použijte zákon odrazu. Znamená to, že i ve vás je nějaká agrese, která si hledá průchod ven. Komu nadáváte, s kým se hádáte? Zamyslete se nad tím.

Teď něco o uřknutí a uhranutí.

Zamysleli jste se někdy, jak vznikají a kdo je vytváří? Fantazie některých čtenářů kreslí zlou ženskou šeptající zaklínadla nebo člověka se zlým pohledem. Ale pokud budeme uvažovat tímto způsobem, opět se dostaneme do pozice oběti. V takové situaci, jako i v každé jiné, je potřeba vzít na sebe zodpovědnost. Ztoho plyne, že uřknutí a uhranutí si lidé vytváří sami.

Tady je příklad.

Na jednom z mých seminářů jsme se učili řídit své emoce, transformovat negativní city v pozitivní. Probírali jsme téma strachu.

Má někdo z přítomných problém se strachem? obracím se na účastníky.Já zvedla ruku jedna žena uprostřed sálu. Já také ozvala se další účastnice.

,,Všichni lidé mají strach!" vykřikuje další žena. Několik lidí kývlo na souhlas. Kdo to řekl, vstaňte prosím. Žena se zvedla.Jak se jmenujete? Margarita. Víte co jste teď udělala? ptám se jí. Co jsem udělala?zeptala se udiveně. Před chvílí jste uhranula všechny lidi na Zemi, je to zhruba šest miliard. V sále to zašumělo. jak jsem to dokázala? zeptala se nedůvěřivě. Velmi jednoduše.

Všem lidem jste přála žít ve strachu. Nic takového jsem si nepřála, hájila se žena. Ale řekla jste, že všichni lidé mají strach. Jak již víte, jakákoliv myšlenka je přáním. Co mám teď dělat?

Poněvadž autorem uhranutí jste vy, můžete je hned neutralizovat. Ale nejprve si odpovězte na otázku, kolik skutečně znáte lidí, co mají problém se strachem? No možná jich nebude tolik.

A máte právo mluvit za všechny lidi? Ne jen za sebe. Tak tedy, popřejte přímo teď, upřímně a s citem sobě a všem lidem na Zemi život beze strachu. Klidně a s jistotou. Tímto svým dobrým činem neutralizujete starý negativní program.

A teď si ještě, vážení čtenáři prověřte svůj postoj k uřknutí a uhranutí. Opravdu jste nikdy nepronesli takové fráze jako

-všichni chlapi/ženské jsou stejné

-lidé jsou bez peněz

-ve vládě je to samý zloděj...atd

Podobné fráze jsou prgramy jednání, ničící nám i druhým život. Buďte při takovém zevšeobecňováním opatrní. Pokud jste řekli někdy něco podobného, okamžitě změňte myšlenky. ,,Očistěte" své úmysly a nepoznáte uhranutí.

Jakým způsobem vlastně působí naše řeč a myšlenky na nás samotné a na okolní svět? Slovo oživuje obraz. Obraz je zase spojený s lidskými pocity a emocemi. Ty pak vyvolávají činy,které se projevují v životě.

Vzniká následující řetězec:

Slovo - obraz - city a emoce - činy - život

Člověka neřídí samotné slovo, ale to, co stojí za slovem. Je to obraz. Vnitřní vidění, slyšení,cítění.

 

Náhledy fotografií ze složky obrazy

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář