Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ajurvéda

15. 9. 2009

     Deepak Chopra se začal zajímat o jednotu ducha a těla, o jógu, poselství starých ajurvédských mistrů. Vybudoval si filosofii, kde je vnitřní štěstí důsledek zdravého a spirituálního života. První krok k tomu, říká ve svých knihách jako Nespoutaná energie, Buddha či Jak poznat Boha, je najít si čas na meditaci a ticho. Být jen sám se sebou, poznávat se, mluvit se svým tělem. Rovněž je velice důležité zaměřit se na všechny emoce – jakmile se zejména těm negativním postavíme tváří v tvář, rozplynou se. Vytvoříme si tak i kladný vztah k sobě samému. Další faktor k dobré kondičce souvisí samozřejmě s jídlem, stravou a pohybem. Ten by měl být co nejpřirozenější – proto kniha Sedm duchovních zásad jógy.

 

Další z jeho úspěšných knih Sedm duchovních tajemství úspěchu i titul Vytváření hojnosti mluví o zákonu a síle afirmací, dále o karmickém zákonu. Svými myšlenkami tak koresponduje s hnutím New Age, ač trošku s prvky hinduismu.

 

 

Dnes je tento indický lékař vyhledáván celebritami, přednáší a motivuje lidi na celém světě, úspěšně vede svou lékařskou praxi, vydal přes 50 knih (z nichž se většina stala přes noc bestsellerem) ale pro něj je nejvzácnější život, umění si ho užít a zdroj vnitřního štěstí. A snad právě proto přitahuje tolik hojnosti a dobra...

 

by Lucie Kunešová

 

Náhledy fotografií ze složky obrazy

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář