Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tajemství přitažlivosti srdce

5. 9. 2009

"Přitažlivost"  (Bůh kostky nehraje.   Albert  Einstein)

První tajemství: "Každá člověk, který vyhledá Vaši blízkost, je přitahován něčím, co obsahuje Váš magnetismus."

 • To, co cítíme a jak se cítíme. Určuje naše vyzařování.

          Přitahuje to lidi, kteří hledájí právě tohle, i když z odlišných důvodů.

 • Pro naše vyzařování platí:

             dělejte méně, využívejte více cit. Především k sobě samým, a ke své báječné bytosti.

 

"Zrdcadlo"

Druhé tajemství: "Ať už Vás přitahuje cokoli, odráží jako zrcadlo to, co obsahuje Vaše přitažlivost."

 • Přitažlivost našeho srdce působí čtyřmi způsoby:

             Přitahuje totožné, protichůdné, odmítané nebo "zázrak".

 • Pokaždé, když zjistíme podobnost, cítíme sebe sama. A vždy, když se rozhodujeme, koho jiného za to milovat, milujeme sebe o něco víc.
 • přitahujete něco, co je pro Vás nevysvětlitelné, překvapivé, nové. Možná tomu říkate zázrak.

 

 • Když prostě vnitřně přijmeme to, co tu je, aniž bysme proti tomu bojovali, vidíme pravdu. Nebudeme se už dál vyhýbat pohledu na ni. A to, čemu se nesnažíme bránit, nebude už naše srdce přitahovat.

 

"Jasná představa" (Štěstí v životě závisí na povaze Tvých myšlenek.  Marcus Aurelius

                                      Život není problém, který je třeba řešit, je to skutečnost, kterou                                    je třeba poznat.  Siddhartha Gautama, jako Buddha)

Třetí tajemství: "Vaše jediná představa vybírá z chaosu nesčetných možností přesně ty jevy a lidi, kteří se k Vám hodí."

 • Touha je jedna z nejmocnějších sil vaší přitažlivosti. Tato síla dokáže docílit všeho, co si přejete. Nebo tomu může naopak zabránit.
 • Krásná myšlenka bez citu  je jako květina bez vody. Ztrácí rychle na síle a na kráse. A když už není krásná, přestanete si jí všímat.
 • To nejlepší, co můžete udělat. abyste nechali vzájemné  city rozkvést, je nedělat nic určitého. City  potřebuji prostor a čas...

 

"Vlastní zdroj" (Rozum člověka formuje, cit ho vede. Jean-Jacques Rousseseau

                           Nezapomeň, že nejlepší vztah je ten, v němž naše vzájemná láska přeroste v                                potřebu toho druhého. Tenzin Gyatso, dalajlama

                           Kapka lásky je víc než oceán vůle a rozumu. Blaise Pascal)

Čtvrté tajemství: "Zdroj toho, co hledáme, spočívá v naší přitažlivosti. Pramenem  všeho je to, jak se cítíme."

 • Příčinou a pohonem všeho jsou vždy city, po nichžž toužíme. Rozum je jen nástrojem. Někdy nás však nástroj nechává věřit, že je podstatou.
 • Rozhodněte se pro určitý životní pocit, nikoli pro určité chování.
 • Dávejte pozor, jak je "drama" uspořádáno. Když cítíte, že něco není skutečně dobré nebo dokonce špatné, jděte od toho! Váš cit je Vaším vedením. Ví mnohem víc než rozum.
 • Čím větší jasno máte v tom, jaký ivotní pocit chcete mít, tím zřetelnějj a určitěji poznáte, co se k Vám chodí a co nikoli.

 

"Moc symbolů" (Člověk vidí dobře jen svýn srdcem. Co je  důležité, je očím neviditelné.                                          Antoine de Saint-Exupéry)

Páté tajemství: "Pokaždé, když věříte v nějaký symbol, držíte v ruce kouzelný klíč ke změně."

 • Není projevem lásky působit sám sobě bolest. Znamením lásky je dělat vše pro to, aby člověk žádné bolesti neměl.

 

"Splnění vlastního proroctví" (Náhoda je pseudonym, který si dává Bůh                                                        chce-li zůstat inkognito. Albert Schweitzer)

Šesté tajemství: "Lidé ve Vaší blízkosti malokdy chovají tak, jak byste si přáli, ale často tak, jak se obáváte."

 • To, co říkáte nebo jak chcete působit, je jen malý vyvolávající faktor ve Vaší přitežlivosti. Mnohem silněji působí, to co si skutečně myslíte a cítíte.

 

"Sebeláska"  (Chceš-li být milován, miluj. Lucius Annaeus Seneca)

Sedmé tajemství: "Nejmocnější ze všech sil Vaší přitažlivosti je láska k vlastnímu životu."

 • Když si nejste jisti, jak se máte rozhodnout a jednat.. Když chcete změnit nehezké pocity a názory...Položte si otázku: CO BY UDĚLALA LÁSKA?
 • Čím víc připustíte, aby zůstalo to, co není laskavé k  Vám samotným, tím víc budete nacházet a prožívat to, co hledáte.
 • Když se zbavíte představy, že musíte sami sebe milovat, dáte si velký dárek. Budete volní, abyste mohli pocítit, že to už děláte.
 • Láska je pochopení. Čím víc rozumíte sobě i jiným, tím víc se můžete akceptovat, aniž byste něco měnili. A o to víc budete cítit lásku.
 • Láska k vlastnímu životu je začátkem rozhodnutí riskovat, ať už se stane cokoli. Potom je to zázrak.
 • Vina je pocit, nikoli skutečnost. Oběť myslí na vinu a cítí jej tíhu. Tvůrčí jedinec myslí na příčinu a účinek a cítí, kudy se má vydat.

 

" Vnitřní prostor"

Osmé tajemství: "Váš magnet přitahuje něco tím silněji, čím intenzivněji v sobě cítíte prázdný prostor, do něhož to něco patří."

 • Vnitřní prostor je místo ve Vašem nitru, které je určeno pro to, po čem toužíte. Vždy když na něj pomyslíte, aktivujete Vaši přitažlivost, aby vysněné ještě silněji přitahovala.

 

"Rozhodnutí a jednání" (Nestačí jen vědět, je třeba to i používat. Nestačí jen chtít, je třeba i                                                  konat. Johann Wolfgang von Goethe

                                             To, co mi řekneš, zapomenu. To so mi ukážeš, na to si vzpomenu.                                                  To, co mě necháš udělat, tomu rozumím. Konfucius)

Deváté tajemství: "Chcete-li něčeho dosáhnout, přijměte určité rozhodnutí a jednejte podle něho. Rozhodné jednání znásobí přitažlivost našeho srdce."

 • Dělejte to, čeho chcete dosáhnout! Začněte se chovat tak, jako byste to už měli slíbené a mohli to začít prožívat. Osud má rád, když cítí, že jednáte, a reagujete na to.
 • Rozhodněte s. Dáte tím svému životu pohyb a Vaše přitažlivost bude nabita přáním po změně. Jastliže to neuděláte, bude rozhodnuto za Vás.

 

"Síla přítomnosti" (Intuitivní duch je dar nebes, racionální duch je věrný služebník. Vytvořili                                         jsme společnost, která uctívá služebníky a na dárek zapomíná.                                                        Albert Einstein

                                   Láska, která skončila, je jen vzpomínkou. Láska, která přijde, je snem a                                         přáním. Jen tady a dnes můžeme skutečně žít. Mahátma Gándhí)

Desáté tajemství: "Nejdůležitějším okamžikem Našeho života je TEĎ. Všechno, co teď cítíte a co si myslíte, formuluje Vaši budoucnost."

 • Vždy, když rozhoduje rozum, rozhoduje minulost. Jen malý kousek odvahy - vzhledem k takovému rozhodnutí přímo zanedbatelný - bude odměněn tím, čemu se říká nový prožitek.
 • Nažijeme proto, abychom produkovali výsledky, nýbrž proto, abychom výsledky cítili.

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky obrazy

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář